تبلیغات
تار نمای رسمی ***حسن یعقوبـــی الموتـــی *** وکیل پایه یک دادگستری - (( كمیسیون ماده واحده))

(( كمیسیون ماده واحده))

تاریخ:4 خرداد 94-17:50

شرایط و نحوه طرح اعتراض در كمیسیون ماده واحده قانون تعیین

 تكلیف اراضی اختلافی موضوع اجرای مقررات ماده 56 قانون

 حفاظت و بهره برداری از جنگلها و مراتع كشور

الف:شرایط معترضین :

1-حسب قانون تعیین تكلیف اراضی اختلافی و آئین نامه اجرایی قانون مرقوم معترضین می بایست  یا جزء زارعین صاحب نسق باشد كه زارع بودن آن به تایید مدیریت امور اراضی رسیده باشد یا جزء مالكین باشد كه سند در دست داشته باشند و ادارات ثبت اسناد و املاك سند آن را تایید نمایند .

2-چنانچه وارث زارعین یا مالكین به اجرای مقررات منابع طبیعی اعتراض داشته باشند اولاً می بایست گواهی حصر وراثت را ارائه نمایند ثانیاً از دیگر وارثین نیز وكالت ثبتی  داشته باشند .

3-افراد معترض كه نه جزء زارعین هستند و نه مالكین و بر اساس قولنامه زمین خریداری نموده اند می بایست از طریق دادگاه محل حكم تنفیذ قولنامه را اخذ سپس نسبت به تشكیل پرونده جهت طرح در كمیسیون حل اختلاف مراجعه نمایند.

ب:مراحل و مدارك مورد نیاز :

1- وقتی كه معترض به دبیرخانه هیئت تعیین تكلیف اراضی اختلافی مراجعه نماید می بایست از طریق دبیرخانه هیات، فرم پذیرش اعتراض در اختیار آن قرار گیرد و پس از تكمیل فرم اعتراض به همراه مدارك لازم شامل : تصویر سند زراعی یا سند مالكیت ،تصویر شناسنامه و كارت ملی و پوشه و گیره تشكیل پرونده گردد .

2- سپس طی استعلام از مدیریت امور اراضی تاییدی زارع بودن معترض را اخذ نماید یا اگر معترض جزء مالكین می باشد تایید سند را از اداره ثبت اسناد محل اخذ نماید.

3- پس از كسب تایید ، مبنی بر زارع بودن یا مالك بودن معترض ، آنوقت از معترض نقشه محل مورد اعتراض اخذ گردد ( نقشه ارائه شده توسط معترض بایستی هم مقیاس نقشه منابع طبیعی با دو نقطه ثابت باشد.)

4- سپس دبیرخانه كمیسیون طی نامه ای به اداره منابع طبیعی نقشه ارائه شده توسط متقاضی  را ارسال تا نسبت به تطبیق نقشه معترض بر روی نقشه اجرای مقررات اقدام گردد  چنانچه محل مورد اعتراض جزء اراضی ملی شده واقع گردد نسبت به ثبت اعتراض معترض و در دفتر ثبت اعتراضات اقدام می گردد و در نوبت رسیدگی قرار می گیرد و چنانچه محل مورد درخواست معترض خارج از اراضی ملی شده واقع گردد دبیر هیئت طی نامه ای به معترض ابلاغ می نماید كه اراضی نامبرده خارج از اراضی ملی شده واقع گردیده و جزو مستثنیات قانون است و غیر  قابل اعتراض در كمیسیون ماده واحده می باشد .

٭هر معترض فقط یكبار می تواند به اجرای مقررات در یك پلاك اعتراض نماید .

5-بعد از بازدید عرصه مورد اعتراض توسط اعضای محترم كمیسیون ماده واحده و اظهار نظر اعضاء به استناد وضعیت زمین ، استفاده از عكسهای هوایی و در صورت لزوم تحقیقات محلی  ، توسط قاضی محترم كمیسیون منجر به صدور رای می گردد.

6-اعلام نتیجه به متقاضی و درج یك نسخه از رای در پرونده و ارسال  یك نسخه به استان جهت اصلاح نقشه منابع طبیعی  

٭ چنانچه معترض به رای صادره اعتراض داشته باشد . از طریق دادگاه بدوی و دادگاه تجدید نظر استان قابل اعتراض می باشد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
یک اتفاق
4 خرداد 94 18:55

خدایا!دلتنگ شده ام به اندازه ی آسمانت!
دیروز آرزو داشتم می توانستم دست اتفاق را بگیرم تا نیفتد،
اما امروز فهمیدم اتفاق هم که بیفتد،باز من زندگی خواهم کرد

چون تو می خواهی!
سلام
پیش من هم بیاین خوشحال میشم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.